Cast Ajansı Ne Demektir

Cast Ajansı Ne Demektir

Medya sektörüne hizmet veren ve reklam, dizi, film, tanıtım gibi oyuncuların ve mankenlerin bulunduğu kişilerin bir arada toplanmasını sağlayan kurumlara cast denmektedir. Bu kurumların hizmet etmesi ve oyuncuların, mankenlerin yapımcı ve reklam şirketleri ile bir araya gelmesini sağlayan aracı kurumlara da cast ajansları denmektedir.
Ajanslarda kendi içerisinde birkaç guruba ayrılarak düzenli şekilde hizmet sunmaktadır. Oyunculuk ve mankenlik olarak bilinen cast ajansları, reklamlar ajansları ve çocuk bebek ajansları olarak da genişlemektedir.
Her yaşa uygun rollerin ve reklamların bulunması ile ajans kadrosu da geniş kitlelerden oluşmaktadır. Cast ajansları ekip olarak da geniş bulunmaktadır. Çünkü iki tarafa birden hizmet etmek ve hizmetin devamlılığını sağlamak az kadro ile olacak bir iş değildir. Tamamen ekip işi ile olan cast ajansları medya sektörünün nabzını tutmaktadır

Cast Ajansının Sektördeki Görevleri

Hayalleri olan herkesin medya sektöründe yer edinmesine olanak sağlayan cast ajansı uzman ve tecrübeli ekip ile çalışmaktadır.

Ajans kadrosunda profesyonel cast direktörleri bulunmaktadır. Cast direktörleri gelen oyuncu ve modelleri en uygun şekilde yönlendirerek başarı kazanmasına destek olmaktadır.
Cast ajansları kadrosunda geniş oyuncu kitlesi bulundurarak her oyuncu tipine sahip olmaktadır. Bu oyuncu çeşidi ile yapımcılardan gelen her talebi kolaylıkla temin etmektedir. Bu yüzden oyuncular cast ajansı seçimi yaparken güvenilir ve kaliteli çalışma sürdüren ajansları tercih etmektedir.
Oyuncu ihtiyacını giderirken yapımcılara en uygun oyuncuları göndermektedir.
Kadrosundaki oyuncuları sürekli olarak aktif tutmaktadır ve yenilenmelerine kolaylık sağlamaktadır. cast ajansları bu olanaklar ile medya sektöründe geniş kapsamlı bir çalışma sistemi geliştirmektedir. Çünkü sektörde değişim göstererek gündemi değiştirmektedir. Yapımcılar da gündeme uygun rolde oyuncu talebinde bulunmaktadır. Aynı şekilde bebek ve çocuk oyunculuğu da bu şekilde değişmektedir.
Özellikler reklamlarda boy gösteren çocuk oyuncular yapımcılar tarafından da hemen hemen her dizi ve filmde tercih edilmektedir. Bununla beraber çocuk oyuncuların olduğu dizi ve filmler izleyici tarafından da oldukça ilgi ile karşılanmaktadır. Dizi ve filmlerin gelişmesi ile çocuk oyuncular izleyiciye daha çok gösterilmektedir.