Cast Ajanslarından Ünlü Olan İsimler

Cast ajansları günümüzde tam bir köprü görevi görerek ünlü olma hayalleri bulunan bireyleri yapımcılar ile buluşturan aracıdır. Ünlü olma hayalleri bulunan bireylerin ilk yapması gereken işinde iyi ve kendisini ileri götüreceğine inandığı bir cast ajansı bulmaktır. İşini iyi yapan cast ajansları kimsenin hayalini yarıda bırakmaz ve onları olmak istedikleri kariyer noktasına getirmek için çabalar gösterir. Cast ajansları bu kadar yardımda bulunurken böylesi hayalleri bulunan birçok insan ne şekilde başvuru yapması gerektiğini dahi bilmemektedir. Oysaki cast ajansına başvuru yapmak oldukça kolay birkaç işlemden ibarettir. Başvuru yapılması düşünülen cast ajansına girilir ve başvuru formu kısmına tıklanır. Daha sonra sayfada çıkan soruları doğru biçimde cevaplayarak ilk adım atılmış olunur. Bu sorular yalnızca başvuru yapan kişiyi tanımak için sorulan sorulardır.

 

Cast ajanslarına yapılan başvuruların sonucu sizlere başvuru formunda yazmış olduğunuz iletişim adresleri üzerinden gönderilir. Bununla birlikte cast ajanslarından ünlü olan ve şu an kariyerinin zirvesinde olan birçok insan vardır. Bu ünlülerin birçoğu cast ajanslarından çıkarken bazıları da cast ajansları çalışanları tarafından fark edilir ve bu sektöre adım attırılır. Bu demek oluyor ki oyunculuğu hiç düşünmediğiniz anda bile beklemediğiniz anda far edilebilir ve hayatınız tamamen değişebilir.

Hiç beklemedikleri anda ünlü olan isimlerden bazıları Nihat Alptuğ Altınkaya, Natalia Vodiavona ve Hazal Kaya’dır. Şimdilerde Nihat Altınkaya olarak tanınan usta oyuncu ailesini geçindirmek için 17 yaşında gece kulüplerinde güvenlik olarak çalışıyordu. İşinin bitip eve gideceği sırada cast ajansı çalışanının arkasından koşup resmini çekmesi ile hayatı tamamen değişen Nihat Altınkaya dönemin popüler dizilerinde rol almıştır. Hazal Kaya ise tamamen inadı yüzünden bu kariyerine ulaşan bir isimdir. Cast ajansına başvuru yaptığı gün elemelere gittiği anda elektrikler kesilir ve gitmesi söylenir. Ama o gitmez ve bu inadı sayesinde yetkililer ile görüşür ve kariyerini başlatır. Natalia Vodiavona ise memleketindeki pazarda meyve satan bir kadındı. Cast ajansı yetkilileri tarafından fark edilip cast ajansına kaydı yapılınca podyumların vazgeçilmez mankeni olma yolundaki ilk adımı atmıştır.

Kaynak : http://www.diziajans.com/unlu-bir-oyuncu-olmanin-yollari-nelerdir/