18 Yaşının Altında Mankenlik Yapmak

Son zamanlarda mankenlik sektörü hızla gelişmekte olan sektörler arasında yerini almış durumdadır. Birçok aday bu sektöre girebilmek adına çeşitli alanlarda faaliyet göstermekte ve elinden geleni yapmaktadır. Mankenlik yapmak isteyen bayan ve erkeklerin sayısında her geçen gün artış görülmektedir. Erkeklerinde bu sektöre girebilmesine rağmen bayanların gösterdiği ilgi daha fazladır. Bayanlar için mankenlik son derece önemli ve ilgi çekici meslek dallarından bir tanesidir. Bu sektörde yer alarak tanınan biri haline gelmek ve şöhret sahibi olmak mümkündür.

Günümüzde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de 18 yaşının altında bu sektöre dahil olunup olunmayacağıdır. 18 yaşının altında olan kişilerde cast ajansları aracılığıyla oyunculuk ve mankenlik gibi sektörlere katılım sağlayabilmektedir. Cast ajansları 7’den 70’e her türlü adayın başvurusu kabul etmekte ve değerlendirmeye almaktadır. Yani ajansların bünyesinde yer alabilmek için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşının altında olan kişiler de cast ajanslarına başvuru yapabilmekte ve ajansların kadrosuna dahil olabilmektedir. Bu aşamada önemli konulardan biri ise başvuru şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. 18 yaşını doldurmayan kişilerin başvuruları velileri aracılığıyla kabul edilmektedir. Yani henüz 18 yaşında değilseniz fakat ajansların bünyesinde yer alarak kendiniz için bir gelecek aramayı planlıyorsanız ailenizin de sizi desteklemesi gerekecektir. Ailenizin de size verdiği destek ile kolay bir şekilde başvuru yapmanız mümkün olacaktır. Başvurunuz kabul edildiğinde ise büyük bir fırsat yakalamış olursunuz. Cast ajansları size gerekli yönlendirmeleri yapacak ve istediğiniz yere gelmenizi sağlayacaktır. Mankenlik yapabilmek için yaşınız kaç olursa olsun bazı fiziksel özelliklere sahip olmanız gerekecektir. Sizden istenilen ideal ölçülere sahip olmamanız durumunda mankenlik yapmanız pek kolay olmayacaktır. Yeterli boy ve kilo şartlarını taşıyorsanız biraz daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Yani yaşım 18 değil diye düşünmenize ve hayal kırıklığına uğramanıza gerek kalmadan gönül rahatlığı ile ajanslara gidebilir ve başvuru yapabilirsiniz. 18 yaşında olmamanız mankenlik yapmanıza hiçbir şekilde engel olmayacaktır. Bu aşamada tek yapmanız gereken şey kendinize güvenmeniz ve ajansların yolunu tutmanız olacaktır.

 

Kaynak: http://www.diziajans.com/herkes-manken-olabilir-mi/