Antalya Cast Ajansları

 Antalya dizi film ajansları aracılığı ile oyuncu olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında dizi çekimlerinin nasıl olduğudur. Dizi çekimleri oldukça zorlu bir süreçtir. Nitekim dizilerin hafta da bir kez yayınlandığını düşündüğümüz de, bir bölümün o hafta içinde çekilmiş olması gerekir. Bu da yoğun bir şekilde çalışmayı beraberinde getirir. Bir bölüm ortalama olarak 4 veya 5 gün kadar sürebilmektedir; ama sahnelerin zorluğuna veya kolaylığına göre bu süre azalabilir yada artabilir.

Her hafta bir bölümü yayınlanan bu diziler de hız çok ama çok önemlidir. Çünkü dizinin bölümü yetişmedi diye gibi bir bahane kesinlikle kabul edilir bir durum değildir. Bu tv sektöründe kabul edilemez bir durum olarak bilinir. Bu yüzden de hızlı bir şekilde çekimler gerçekleşir. Bu aşama da çekim ekibine ve oyunculara büyük iş düşer. Bu aşama da ekipte ki herkes gerekli fedakarlıkları yapar. Yeri gelir sabaha kadar bile çalışabilir ve bu gerekliyse kimse bu durumdan şikayetçi olmamalıdır.

 Antalya oyunculuk ajans başvurusu yapan adayların oyunculuğun fedakarlık değeri üzerine kurulu olduğunu bilmesi gerekir. Dışarıdan çok kolay bir meslek gibi görünen oyunculuk, aslında çok zor bir meslektir. Uykusuz kalmayı, yorgun düşmeyi olağan kabul eder oyuncular ve tüm bu etkenleri göze alırlar.

Havaların çok soğuk olması veya çok sıcak olması çekimleri etkilemez. Çünkü plana uyulması gerekir ve o gün hangi sahneler çekilecekse o sahneler çekilir. Oyuncular da, çekim ekibi de bu zorlu şartlar altında çalışır. Ayrıca mesai kavramı da bu sektör de maalesef ki yoktur. Diziler de yada filmler de sizlerin de bildiğiniz üzere gece sahneleri olur. Bu aşama da çekim ekibi ve oyuncular gece çekimi yapmak zorundadırlar. Çok çalışmanın, uykusuzluğun ve yorgunluğun getirdiği bazı sorunlar çekimlerin uzamasına neden olabilmektedir. Aksesuarlar da, sahnelerin çekildiği mekanlarda, ekipten birinin o gün gelmemesi gibi olağan sıkıntılar, çekimi uzatır. Bu da tüm ekip için işi daha da sıkıntılı hale getirir. Bu yüzden Antalya cast ajans başvurusu yapan adayların bu zorluklara göğüs gerip geremeyeceğini önceden düşünmesi gerekir.