Cast Ajans Görüşmeleri Nasıl Gerçekleşir?

Cast ajansları, birçok sektör için çalışmalar sergileyen ve faaliyet gösteren firmalardandır. Bu firmalar sayesinde hayallerine kavuşan adayların sayısı her geçen gün artmaktadır. Ajanslara başvuru yapmayı düşünen adayların kafasında ise her zaman soru işaretleri bulunmaktadır. Bu sorulardan biri de görüşmelerin nasıl, ne şartlarda gerçekleştiğidir. İlk olarak oyunculuk, tanıtım mankenliği ya da fuar hostesliği gibi meslek dallarına dâhil olmak isteyen kişilerin kendilerine uygun bir cast ajans bulmaları ve başvuru yapmaları gerekmektedir. Söz konusu başvurular ofise giderek gerçekleşebileceği gibi internet üzerinden de kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Günümüzde online olarak internet üzerinden başvuru yapan ve hayatını değiştiren birçok kişi bulunmaktadır. Ajans firmalarına başvurularda bu şekilde gerçekleşebilmektedir.

 

Yapılan başvurular ajanslarda çalışmakta olan yetkililer tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Bu değerlendirmeler yapıldıktan sonra uygun bulunan adaylara geri dönüş sağlanmaktadır. Eğer başvuru yaptıysanız ve sonrasında sizinle iletişime geçildiyse çok şanslı olduğunuzu unutmamalısınız. Bundan sonra ajanslar sizi görüşmeye çağırır ve fotoğraf çekimlerine katılmanızı ister. Fotoğraf çekimleri hayalini kurduğunuz sektöre ulaşmanız için adeta köprü görevini görmektedir. Bu çekimlere ne kadar çok özen gösterirseniz o kadar çok şansınız artacaktır. Özellikle de fiziksel görünüm çekimlerde oldukça önemlidir. Çekimlere katılan ve rakiplerini geçmeye çalışan yüzlerce adayın olduğunu da kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Siz de rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız kıyafetinize, saçınıza ve makyajınıza dikkat etmelisiniz. Çekimler sonrasında elde edilen fotoğraflar prodüksiyon şirketlerinin görebileceği şekilde kataloglarda yayınlanmaktadır. Katalogları inceleyen prodüksiyon şirketleri sizi beğenirse ve projelerine dahil etmek isterse bu durumu cast ajanslarına belirtmektedirler. Bunun üzerine cast ajansları yeniden sizinle iletişime geçmekte ve bir görüşme sağlamak istediklerini söylemektedir. Sağlanan bu görüşmede iki tarafta anlaşma sağlayabilirse projeye dahil olabilirsiniz. Yani cast ajans görüşmeleri bazen zorluklarla geçmektedir. Bu zorlu süreci atlatabileceğinizi ve üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsanız cast ajanslarına başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yaparken iyi bir araştırma yapmalı ve seçtiğiniz ajansın size doğru yönlendirmeler yapacağından kesinlikle emin olmalısınız. Aksi takdirde ulaşmak istediğiniz hedefe henüz ulaşamadan hayallerinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz.