İzmir Cast Ajansları

 

İzmir oyunculuk ajans başvurusu yapan birçok oyuncu adayı, gerek başvuru yapma esnasında, gerekse başvurusu kabul edildikten sonra yanlış bazı eylemlerde bulunuyor. Başvuru esnasında yapılan hatalara değinecek olursak; Başvuru yapanların hemen doldurayım da bitsin mantığı ile başvuru formunu doldurması ve buna bağlı olarak da eksik veya yanlış bilgilerin olması. Başvuru formlarını doldurmak zaten çok da uzun sürmüyor. Bu yüzden adayların başvuru formlarını doldururken dikkatli bir şekilde, hatasız olarak bu formları doldurmasını tavsiye ediyoruz. İzmir cast ajanslarına başvuru yapan adayların başvuru esnasında gönderdikleri resimlerde de birçok uygun olmayan durum oluyor maalesef. Bu hataların başında da çekilen resmin kalitesiz ve bulanık olmasıdır. Ayrıca gönderilen resimlerde gözlük gibi aksesuarların kullanılması yasaktır. Birçok aday maalesef bu durum hakkında da bilgi sahibi değildir. Gönderilen resimlerin net olması ve uzaktan çekilmemiş olmasına özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

İzmir dizi film ajansına başvurusu kabul edildikten sonra kendisini ben artık oyuncuyum diye tanımlayan birçok aday bulunuyor. Bir cast ajansına yaptığınız başvurunun kabul edilmesi sizi oyuncu yapmayacaktır. Oyunculuk bu kadar basit bir meslek değildir. Oyunculuk zorlu bir süreçtir ve emek mutlaka verilmesi gerekir. Bu yüzden cast ajansına kabul edilmeniz sizi oyuncu yapmaz. Oyuncu olmak için atmanız gereken bir adımdır sadece. Başvuru sonrasında yapılan hatalardan biri de, cast ajansından bir iş teklifi gelmediği sürece, adayların evde beni arayacaklar nasılsa diye boş boş oturmasıdır. Bu kesinlikle yanlış bir eylemdir. Eğer bu meslekte gerçekten ilerlemek istiyorsanız, kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Ayrıca adayların oyuncu seçmeleri gibi organizasyonları kesinlikle kendileri takip etmelidir. Evde bekleyerek oyuncu veya manken olmak isteyen birçok gencimiz ne yazık ki bir sonuç alacaklarına inanarak, umutsuz bekleyişlerine devam etmektedir.

Sonuç olarak izmir cast ajans başvurusu yapan adayların başvuru öncesinde de başvuru sonrasında da yukarıda bahsettiklerimizi ciddiye almasını öneririz. Oyunculuk veya mankenlik fark etmeksizin, tv sektöründe ki bu sektörler oldukça zorlu yollardan oluşur. Bu yüzden adayların öncelikle bu konuda kendilerini bilinçlendirmeleri gerekmektedir.