Kilolu Oyuncular Ve Özellikleri

Gelişen oyunculuk ile dizi ve filmlerinde konusu senaryosu bu doğrultuda değişim göstermektedir. Güncel hayattan esinlenen senaristlerin yazdıkları dizi film oyunculuğu de gündemde olan olayları içermektedir. Bu yüzden senaryoların aktaracağı duygunun gerçeklik payı olması da önemlidir. Böylece günlük hayatın içinden oyuncu tipleri ile seyirci karşısına çıkmaktadır. İzleyici oyuncuların rollerini sevdiği zaman kendilerini de sevmektedir. Bu yüzden oyuncuların rollere uyumu oldukça önemli olmaktadır.

Senaristlerin rol dağılımı yaparken oyuncu özellilerini de rollere göre yazmaktadır. Yapımcılar da oyuncu seçimini rolün karakterinin özelliğine göre seçmektedir. Günlük hayatımızın her evresini ele alan dizi ve filmler, oyuncuları da o evrelere göre seçmektedir. Her yaştan, her kilodan hatta her boydan oyuncu olmak zorundadır. Yapımcıların istekleri de bu doğrultuda gerçekleşmektedir.

Böyle oyuncu olmak isteyen herkese yol açılmaktadır. Oyunculuk seçmelerinde boy, kilo, cinsiyet ayrımı yapılmadan seçmeler yapılmaktadır. Cast ajans seçtikleri oyuncuları kendi bünyesinde gruplara ayırmaktadır. Bunun sebebi ise hem oyuncuların yeteneklerinin olduğu alandan ilerlemeleri hem de yapımcıların istedikleri özellikteki oyunculara kolay ulaşmak amacı ile yapılmaktadır.

Kilolu Oyuncuların Oyunculuk Sektöründeki Yeri

 

Cast ajansları tarafından seçilen tüm oyuncular sektöre kazandırılmak için ajanslar aracılığı ile yapımcılara sunulmaktadır. Fiziksel özelliklerinde oyuncuların rolleri üzerindeki seçimini etkilemektedir. Bu durum bütün roller için geçerlidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi diziler günlük hayattan esinlendiği için her rolde oyuncu ihtiyacı her zaman vardır. Bunun için yaş, boy ve kilo her zaman önemli olmaktadır. Anne rolünü oynayacak kişilerin o karaktere uyum gösterecek şekilde olması gerekmektedir.

Cast ajans oyuncu seçimi yaparken bu özelliklere dikkat etmektedirler. Kilolu oyuncularında sektörde yer edinmeleri ve hatta seyirci tarafından da tutulması yapımcılarında işini kolaylaştırmaktadır. Her tür de dizi ve filmlerde bulunan kilolu oyuncular bu alanda rol bulma fırsatları gittikçe artmaktadır. Yapımcılar tarafından özellikle seçilen oyuncular vardır ki rolüne uygun kilo alan oyuncuları seçmektedirler. Hatta kilolu oyuncuları başrollerde de yeri bulunmaktadır. Böylece kilolu oyuncu adayları için de oyunculuk sektöründe bulunmaları için umut ışığı doğmaktadır.