Oyuncunun Gözlükle Çekilen Bir Fotoğrafı ile Ajanslara Alınması Mümkün Müdür?

Cast ajansları oyunculara dayalı faaliyetleri ile gündeme gelerek; herhangi bir dizi ya da film projesi kapsamında söz konusu adayları değerlendirmeye alması durumu da söz konusu olacaktır. Buna bağlı olarak da oyuncuların cast ajanslarına başvuru yapma süreci de gündeme gelecek olup; bu türde bir faaliyet içerisinde yer alan kişilerin sayısı da oldukça fazla olarak kabul görecektir. Yalnız oyuncu cast ajans kayıt işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler; bu tür bir başvuru işlemi esnasında da dikkat etmesi gereken hususlar dahilinde hareket etmelidir. Aksi takdirde de yapılan başvuru kabul edilmeyecek olup; tekrarlanması da istenecektir.

Oyuncu olmak isteyen kişiler başvuru formları üzerinde yer alacak olan fotoğraflara dikkat etmelidir. Resim çekinirken üzerinde herhangi bir aksesuar bulunmaması gereken oyuncu adayları; gözlük takınmaktan da kaçınarak, yüz hatlarını belirgin bir biçimde ortaya koyacak şekilde de hareket etmelidir. Böylelikle de cast ajans oyuncu kayıt işlemleri kapsamında da ilgi çekecek türde sonuçlara erişebilme amacı güttükleri için de bu tür bir yolu izlemek durumunda kalacaklardır. Böyle bir hareket dahilinde de cast ajanslarına dahil olabilmeleri mümkün olacak olan oyuncu adayları; zaman içerisinde de kendilerini göstermeleri halinde kariyerlerini bu tür bir meslek grubuna bağlı olarak şekillendirecek düzeydeki gelişmelerin içerisinde yer alacaklardır.

Cast ajansları içerisinde yer alan oyuncu adayları; kayıt esnası sırasında yer alan resimlerine oldukça fazla dikkat etmek durumunda kalacaklardır. Bu sayede de istediklerine ulaşabilecek olan oyuncu adayları; zaman içerisinde istedikleri rollere bürünebilecek düzeyde de yer alabileceklerdir. Bu sayede de ilgi çekecek düzeyde de varlık göstererek; sürekli bu alanlarda boy gösterebileceklerdir. Ajans oyuncu kayıt işlemleri dahilinde de ortaya çıkacak olan bu tür seçenekleri ortaya koyma işlemi esnasında da kişilerin vücut yapısı da en az yeteneği kadar ön planda yer alacak bir unsur olacağı için; ilgi çekecek türde bir olgu olarak da kabul edilecektir. Bu yüzden de cast ajanslarına bu tür bir bilgiyi de en açık biçimde ulaştırmak gerekecektir.

Kaynak: http://www.ajansbiri.com/oyunculukta-180-derece-kurali/